קיימות

פורום קיימות נפגש אחת לחודש ומקדם עיר שיש בה חיבור משולש תושבים-עסקים-רשות, שבו השלם שווה יותר מסך חלקיו:

ניהול מערכות אקולוגיות מקומיות: תושבים ייקחו אחריות יחד עם הרשות על טבע עירוני, חקלאות. קהילתית וריאות ירוקות מחוץ לעיר (גינות קהילתיות, גינה לתושב, יערות מאכל, מטרופולין עירון).

פיתוח קהילה סולידרית עם תפיסת אחריות הדדית תוך כיבוד השונות (בנק הזמן, שכנות טובה, מרכז שירות יעוץ לתושב-לגישור ומיצוי זכויות).

כלכלה מקומית מקיימת המציבה בראש סדר היום את תושבי ובעלי העסקים בחריש על עושרם וייחודם, צרכיהם וזכויותיהם (נטוורקינג לעסקים קטנים, ירידים חברתיים עסקיים).

תשתיות תנועה - גיוס שותפים ומשאבים לחיזוק מגמת הרשות המקומית לקידום פתרונות תחבורה ציבורית, אופניים והליכה.

שימוש חוזר ומיחזור - עיר נקיה המעודדת מקסימום הזדמנויות לשימוש חוזר, יד 2 הפרדה ומיחזור.

 

מה זה קיימות?

המילה קיימות כמובן מגיעה מהמילה להיות קיים. כלומר כל מה שמקיים ומשמר את מה שקיים. לקיימות יש 3 היבטים שונים הקשורים זה בזה: איכות הסביבה, קהילתיות וכלכלה מקומית. החברה המודרנית כיום פועלת במכוון או שלא במכוון באופן שמנוגד בצורה מהותית לעקרונות הקיימות וכולנו עדים לכך .(לפירוט נוסף ראה את המאמר המלא). ולכן נושא הקיימות הוא יחסית חדש והחל לצוץ לתודעה הציבורית בשנות ה70 של המאה שעברה. בדרך כלל טועים שקיימות זה מתעסקת בעיקר באקולוגיה ומחזור ולכן רואים בנושא כמותרות למי שיש לו זמן פנוי. אך למעשה קיימות מתעסקת בפתרונות מעשיים ובשינוי הגישה שלנו לעולם ולחיים שיקבעו את איכות החיים שלנו בהווה ובעתיד. קיימות מתחילה בראש ובראשונה בהבנה שכל אחד מאתנו הוא לא מרכז העולם. ולאחר יש זכות קיום וזכות לממש את צרכיו בדיוק כמו שלי יש. ואם לא אשתף פעולה עם גישה זאת, העולם ימשיך במגמתו של קור, ניכור, תחרותיות ואכזריות. לסיכום, ישנו פתגם מפורסם שממחיש את הרעיון בצורה יפה: עדיף להיות תלויים זה בזה מאשר תלויים זה ליד זה.

 

לפרטים והצטרפות לפורום קיימות או לפעילות בגינות הקהילתיות נא מלאו את פרטיכם ואנו נשוב אליכם עם מידע:


 

לפרטים - 

טלפון: 04-6186029
נייד: 052-5947636
דוא"ל [email protected]